Chceš dobrý tip jak se starat o auto?

Doplň tvůj e-mail a dostaneš užitečné tipy!

Index mytí aut

Autokosmetika pro suché a chytré mytí aut a motorek Vám přináší chytrý index.

Je vhodné dnes mýt auto aby Vám vydželo co nejdéle čisté?

1= auto vydží maxilmální dobu čisté

5=Nevyplatí se mýt auto, rychle se zašpiní

(v závorce "riziko srážek")

Chcete si hloubkově vyčistit interiér auta, sedačky nebo snad koberec doma? Půjčete si levně profi stroj na mokré čištění

půjčovna čističů koberců tepovače

 • Levně
 • Nonstop
 • Bezpečně
 • Bez kauce
 • Celá ČR
 1. Úvod
 2. Použití přípravků
 3. Často kladené otázky
Často kladené dotazy

 

 

Jak to že se nepoškrábe lak?

Přípravek Nano vosk a nebo přípravek Professional obsahují složku čističů, vosků a lubrikantů. Po nanesení přípravku na povrch složka čističů (detergentů) rozpustí špínu a oddělí od povrchu pomocí složky lubrikantů. Tedy vytvoří takovou ochranou vrstvičku mezi lakem a špínou.

 

K mytí a leštění používáme mikro utěrky (švédské utěrky) a při bližším pohledu na povrch utěrky uvidíte takové mikro háčky, které naberou rozpuštěnou špínu a objemou ji do sebe. Tím, že utěrka obejme a uzavře nečistoty v sobě, ochrání lak před poškrábáním.

 

Po sejmutí nečistot na laku zůstane pouze vosková vrstvička, která se suchou a čistou utěrkou doleští do vysokého lesku.

 

Jak víte, kdy použít vodu na před-mytí auta?

 • Když se na laku nachází písek nebo bláto (nejčastěji za koly), které mohou poškrábat povrch. Jednoduše trochou vody spláchněte nečistoty z auta, pak použijte kteroukoli leštěnku (Nano vosk, Professional). Můžete je použít hned na mokrý povrch. Normální „zašedlé“ auto od prachu, pylu a ostatní nečistoty umyjte s našimi leštěnkami na suché mytí. PS: až budete před supermarketem, zkuste spočítat auta, kterou budou od bahna. Jejich nízký počet vás překvapí.

Jaký prostředek použít na novější laky?

 • Obě leštěnky Professional i Nano vosk, protože jsou bez abrasiv a dokonale ochrání a naleští lak.

Jaký je rozdíl mezi leštěnkou Professional Nano vosk?

 • Professional- obsahuje více rozpouštědel, tedy více čistí. Leštění voskové vrstvy je snadnější a rychlejší. Jestliže na autě není žádný vosk, s tímto přípravkem lepé odstraníte nečistoty. Po dalším mytí už se může použít Nano vosk, jelikož nečistoty už nebudou na laku ale na vosku a tím pádem už není potřeba více  rozpouštědel na odstranění nečistot. Přípravek professional, jak už název napovídá, používají hlavně profesionálové pro efektivní práci.
 • Nano vosk- obsahuje nano částečky vosku. Nano částečky vosku se dostanou do nejmenších pórů laku a tím pádem má lak lepší a delší ochranu. Voskový film se při leštění více "táhne", ale výsledek je hlubší lesk auta.

Jak dlouho vydrží ochrana laku různými vosky?

 • Shine Nano šampón- 2-3 měsíce
 • Professional - 2-3 měsíce
 • Nano vosk - 3-4 měsíce
 • Express+ - 6 měsíců
 • Nano Sealant- 1 rok

*kombinací vosků se účinek prodlužuje

Jaký prostředek použít na starší laky, nebo na laky se škrábanci?

 • Scratch remover- ten vyrovná vlásečnicové i hlubší škrábance, lze jej použít ručně i strojně. Poté by se měl lak zakonzervovat pastovým voskem např. Express+ nebo Nana Sealant. Poté se může použít buď professional nebo Nano vosk (určitě doporučuji pro další mytí Nano vosk, protože povrch bude perfektně připraven a nebude potřeba professional s většími čistícími schopnostmi).

Můžou leštěnky Professional nebo Nano vosk čistit i okna?

 • Ano, obě výborně čistí okna, nedělají šmouhy a navíc usměrňují odtok deště. Použití zvenku i zevnitř, například na mastné sklo od klimatizace nebo kouře.

Co je univerzální čistič Universal?

 • Universal se používá jako univerzální čistič pro exteriér (např. mušky na masce, prach z brzdových destiček, ptačí trus) i interiér (např. koberečky, polstrování, sedačky, stropnice). Je to čistič na hrubé nečistoty. Používají ho i profesionální uklízecí firmy pro jeho silný účinek na nečisty na všech druzích textilií. V některých případech jim dokonce odpadá tepování, protože Universal dokáže i s ohmataných a zamaštěných "věcí" vytvořit "věci" jako nové. 

Jak mýt za přímého slunečního svitu?

 • První utěrku navlhčete vodou, poté na ní naneste i leštěnku ve větším množství (5x nastříkejte). Kvůli odpařování produktu se snažte raději mýt ve stínu. Když to nejde, myjte po menších plochách ( 40 x 40 cm ). Musíte pracovat velmi rychle, produkt Vám nesmí zaschnout, jinak proces musíte opakovat.

Jak postupovat při mytí s našimi produkty?

 • Nejdříve nasprejujte Oživovač pneumatik Eco Pneu shine na pneu. Potom umyjte s Univerzálním čističem přední masku od much a jiné silné nečistoty. Navlhčete utěrku leštěnkou (professional, Nano vosk), pak jí naneste na plochu laku, setřete první „mokrou“ utěrkou a rychle vyleštěte krouživým pohybem druhou „suchou“ utěrkou. Mýt začněte na střeše, pokračujte okolo auta, až se dostanete na nejvíce zašpiněnou spodní část vozu. Jako poslední setřete nečistoty z ráfků nebo poklic kol. Pak zkontrolujte auto, jestli jste nevynechali žádnou část.

Jak vyčistit interiér auta?

 • Můžete použít obě leštěnky na skla, stejně jako Oživovač pneumatik, gum a plastů, který hezky voní, na oživení palubní desky nebo kožených sedaček (naneste na utěrku, poté ošetřete povrch). Univerzální čistič Universal je vhodný na tapecírunk sedačky nebo polstrování. Vždy se ujistěte na malé ploše, že univerzální čistič nenarušuje podklad.

Jak dlouho zůstanou auta čistá?

 • Auto zůstane čisté po dobu minimálně dvou týdnů. Záleží na počasí a na tom jak moc jezdíte. Leštěnky však odpuzují nečistoty, avšak když je vozidlo lehce zaprášené, stačí povrch setřít mikrovláknovou utěrkou a nebo smýt vodou. Špína se na ošetřené vozidlo chytá hůře. Základní pravidlo aby Vám auto zůstalo co nejdéle čisté je: neparkovat pod stromy

Nenaruší prostředky dosavadní vrstvu vosku?

 • Ne, leštěnky navíc přidají další mikrovrstvu. Jesltiže se chcete zbavit voskového ochranného filmu, můžete použít přípravek Universal na celé auto- ten chemicky dekontaminuje povrch laku.
Chceš dobrý tip jak se starat o auto?
Doplň tvůj e-mail a dostaneš užitečné tipy!

Najdete nás i na MALL.CZHodnocení obchodu na Zboží.cz
2011–2022 © ECO Clean & Shine – Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz