Chceš dobrý tip jak se starat o auto?

Doplň tvůj e-mail a dostaneš užitečné tipy!

Index mytí aut

Autokosmetika pro suché a chytré mytí aut a motorek Vám přináší chytrý index.

Je vhodné dnes mýt auto aby Vám vydželo co nejdéle čisté?

1= auto vydží maxilmální dobu čisté

5=Nevyplatí se mýt auto, rychle se zašpiní

(v závorce "riziko srážek")

Chcete si hloubkově vyčistit interiér auta, sedačky nebo snad koberec doma? Půjčete si levně profi stroj na mokré čištění

půjčovna čističů koberců tepovače

 • Levně
 • Nonstop
 • Bezpečně
 • Bez kauce
 • Celá ČR
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. články o tom jak ručně umýt aut
 4. Jak detailně vyčistit motorku?

Jak detailně vyčistit motorku?

 1. Universal: tím předmyjete ty nejšpinavější čísti motorky tzn.: štítek a světlo, které je od mušek.  Může se použít na vyčištění motoru i výfuku. Používá se i na vyčištění hledí na přílbě, které je také od  mušek. Použijte 1x mikro utěrku. Použijte i na vyčištění ráfků kol a drátů kol.
 2. Přípravek Professional použijete jako lubrikant pro Clay Bar. Tzn. uloupnete si z Clay baru cca 2x 1cm  čtvereček a v rukách z něj umačkáte placičku. Poté nanesete na lakované části „professional“ a Claybarem tzn. tou placičkou stíráte ve směru jízdy (pouze jedním směrem!) . Použijete tedy na blatníky, nádrž a všechny lakované části. Sejmete vše co je nad lakem, tímto krokem lak vyhladíte.

 

 1. Další krok je pomocí „scratch removeru“ se zbavit všech škrábanců. U motorky nejčastěji poškrábaná nádrž. Jednoduše nanesete mikro utěrku, na ni naneste Scratch remover a rozetřete po poškozeném místě. Nechte chvilinku zavadnout do doby než při přejetí prstem se pasta nebude mazat ale až drolit. Poté místo jinou stranou mikro utěrky doleštěte. Postup opakujte do doby než na slunečním světle ne-uvidíte škrábance. Pozor s pastou zacházejte tak aby se nedostala do pórovitých materiálů, pak by jste ji těžko vymývaly (ideálně oblepit maskovací páskou).
 2. Další krok je nanést vosk express vosk. To je finální vosk, který dodá vaší motorce 6 měsíční ochranu a rozzáří váš lak. Jednoduše naneste na utěrku a poté naneste slabou vrstvičku na lakovaný díl. Nechte zavadnout do doby kdy už se nemaže ale už rozpadá nebo práší a vyleštěte do detailu s druhou stranou té samé utěrky. Tento vosk by měl cca 6 hodin vytvrdnout a během této doby nesmí přijít do kontaktu s vodou. Pozor s pastou zacházejte tak aby se nedostala do pórovitých materiálů, pak by jste ji těžko vymývaly (ideálně oblepit maskovací páskou).
 3. S přípravkem eco pneu shine naimpregnujte
  1. Sedlo (přípravku stačí pouze malinko, aby se Vám sedlo nesmekalo- jestliže se Vám bude smekat stačí aplikovat Universal a jemně jej vytřít).
  2. Boční strany pneumatik (na běhouny pneu, smekalo by se Vám to)
  3. Další plastové a gumové díly na  motorce
 4. V posledním kroku doleštíme do  detailu vše co jsme zatím nečistil, nebo neleštili. Tzn. Vezmeme přípravek professional a vyčistíme a naleštíme chromované, nerezové nebo lakované části jako ráfky kol, dráty kol, boční víka motoru, výfuk, svody výfuku, světlo přední i zadní, přístrojovou desku apod.

 

Nyní je vše dokončeno.

 

Při dalším mytí dle používání motorky např. za další měsíc nebo až se vám bude zdát špinavá, se použije pouze přípravek Náno vosk a dvě utěrky k detailními vyčištění a přeleštění celé motorky. Doplníte tak voskovou vrstvičku a motorka bude zase zářit a bude ochráněná proti škodlivým vlivům.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chceš dobrý tip jak se starat o auto?
Doplň tvůj e-mail a dostaneš užitečné tipy!

Najdete nás i na MALL.CZHodnocení obchodu na Zboží.cz
2011–2022 © ECO Clean & Shine – Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz