Chceš dobrý tip jak se starat o auto?

Doplň tvůj e-mail a dostaneš užitečné tipy!

Index mytí aut

Autokosmetika pro suché a chytré mytí aut a motorek Vám přináší chytrý index.

Je vhodné dnes mýt auto aby Vám vydželo co nejdéle čisté?

1= auto vydží maxilmální dobu čisté

5=Nevyplatí se mýt auto, rychle se zašpiní

(v závorce "riziko srážek")

Chcete si hloubkově vyčistit interiér auta, sedačky nebo snad koberec doma? Půjčete si levně profi stroj na mokré čištění

půjčovna čističů koberců tepovače

 • Levně
 • Nonstop
 • Bezpečně
 • Bez kauce
 • Celá ČR
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Jak začít podnikat s vlastní automyčkou
 4. Jak začít podnikat v číštění interiérů aut a jaké produkty potřebuji?

Jak začít podnikat v číštění interiérů aut a jaké produkty potřebuji?

Jak začít podnikat v čištění aut?

 

Většina z nás asi nemá "modrou krev" nebo neomezený budget na start vlastního podnikání. Proto bychom Vám rádi představili takový nápad na podnikání a sice čištění aut. Jedná se o mytí auta z venku a čištění auta zevnitř tedy čištění interiéru.

 

Dobrý nápad na podnikání 

 

Proč je to dobrý nápad na podnikání? Protože k začátku podnikání není třeba velká investice. Dokonce se dá začít s minimální investicí od 800 Kč, když vlastníte nějaký vlastní vysavač, který má ještě sílu na vysávání.

 

Není třeba žádného drahého vybavení

Nejsou třeba prostory s čističkou odpadních vod

 

Jak je to možné? protože se jedná o suché mytí aut a detailní čištění interiérů aut (ať už jde o suché nebo mokré čištění interiérů aut)

 

Nejdříve si ujasníme pojmy suchého čištění:

 

Suché mytí a čištění aut je technologie, která nepotřebuje velké množství vody. Tzn. nevzniká ani odpadní voda. Umývat a čistit můžeme vnitřní nebo venkovní části. Našimi přípravky můžete čistit nasucho oboje části.

 

Exteriér vozu, můžete čistit naší technologií jakmile na ni nejsou abrasivní části jako bláto a písek (cca 90 % aut je bez bláta  a písku). Jakmile je auto pouze zaprášené nebo od pylu, čistit se může naší technologií. Když je auto od bláta nebo písku musí se nejdříve umýt vodou. Tzn. ideálně mít základnu blízko k bezkontaktní myčce a za 20 Kč si auto opláchli.

 

 

Interiérové části, chtějí jednou za čas i hloubkově vyčistit a na to je třeba použít mokrého čištění a tepovacího stroje. Na odpadní vodu z tepovacího stroje není třeba čistička odpadních vod a s odpadní vodou není třeba žádného speciálního zacházení (vyleje se např. do výlevky záchodu) a proto můžeme klidně do našich služeb zařadit i mokré čištění interiérů aut. Chce to ovšem investici okolo do 13 000 do 17 000 Kč za karcher tepovač. Můžete Však začít pouze s vysavačem a později se propracovat k mokrému čištění interiérů.

 

Tepování interiérů aut je technologie extračního čištění. Funguje na principu nástřiku čistící emulze, díky integrovanému čerpadlu. Emulze poté rozpustí špínu a vysavač do sebe nasaje čistící emulzi i s nečistotami. Funkci můžeme přirovnat k praní v pračce a vysušení v sušičce. Interiér je potom nějakou dobu vlhký a je třeba ho nechat pár hodin vyschnout. Jestliže by jste neměli vyhřívané prostory doporučujeme toto mokré čištění provádět pouze za teplého počasí např. od 20 °C, aby docházelo k rychlému vysušení.

 

Legislativa:

 

Jak jsem si řekli odpady z tepování-čištění interiérů není třeba likvidovat. Ovšem veškeré nečistoty, které se setřou z povrchu auta je nutné likvidovat. Všechny nečistoty naštěstí uvíznou v utěrkách. Utěrky se proto poté musí nechat vyprat v průmyslové pračce, která Vám vystaví doklad o likvidaci odpadu. Tímto dokladem poté můžete doložit likvidaci odpadu respektive likvidaci nečistot z aut pro případnou kontrolu.

 

Níže uvidíte soupis produktů a jejich cen pro bezproblémový a rychlý start podnikání:

 

 

Stroje:

 

 • Na vysávání interiéru je třeba výkonný vysavač, který vydrží  v provozu téměř nonstop. Z vlastní zkušenosti doporučujeme průmyslový mokro-suchý vysavač, který je opravdový pracant.
 • Na hloubkové čištění interiéru na mokro připadají v úvahu dva stroje:
  1. KÄRCHER PUZZI 8/1 C tepovač na auta – kompaktní tepovací stroj, který je stejně výkonný jako 10/1 ale je menší a vhodnější pro manipulaci kolem auta.
  2. KÄRCHER PUZZI 10/1 – tepovací stroj i s podlahovou dýzou pro čištění nejen aut ale i koberců a podlah.

*Jestliže budete chtít tepovač občasně využít i na čištění koberců a matrací v prostorách domů/bytů doporučujeme koupit Karcher PUZZI 10/1, jestliže bude Váš záměr pouze na auta doporučujeme Karcher PUZZI 8/1 C

 

Produkty pro čištění aut:

 

Suché mytí aut exteriér:

 

 • Pro před mytí hrubých nečistot použijeme přípravek Universal:  (ptačí trus, mušky,, prach z brzdových destiček)
 • Pro impregnaci a oživení pneumatik + plastových častí použijeme přípravek Eco pneu Shine
 • Pro umytí, naleštění a 3-měsíční ochranu laku a skel použijeme přípravek Professional

 

Čištění interiéru na sucho:

 

 • Pro vyčištění textilních částí použijeme přípravek Universal.
 • Pro impregnaci a oživení plastových nebo koženkových častí použijeme přípravek Eco pneu Shine.
 • Pro vyčištění skel zevnitř a neporézních lesklých plastových částí použijeme čistič skel.
 • Pro provonění interiéru použijeme osvěžovač vzduchu a neutralizátor pachů.
 • Na vysávání interiéru je třeba výkonný vysavač, který vydrží  v provozu téměř nonstop. Z vlastní zkušenosti doporučujeme průmyslový mokro-suchý vysavač, který je opravdový pracant. 

 

Příslušenství pro suché mytí:

 

 

 

Čištění interiéru na mokro: To bude prováděno jen, když bude vozidlo velmi zašpiněné

 

 • Tepovací stroj Karcher Puzzi 8/1 c nebo Puzzi 10/1
 • Přípravek pro vytvoření čistící emulze

 

*Jak si můžete všimnout některé přípravky se pro čištění interiéru i exteriéru shodují. Naše přípravky mají totiž velkou výhodu jsou univerzální a snadno se s nimi pracuje. Nebudete muset mít na skladě hodně produktů a tak i jejich správa bude jednoduchá.  Umytí, vyčištění a dlouhodobá ochrana auta zvenku i zevnitř Vás vyjde zhruba na 48 Kč na auto o velikosti škoda octavia.

 

Toto je tedy přibližný počet položek, které Vám zajistí že můžete okamžitě začít čistit a umývat auta a začít tak svoje podnikání na dobré úrovni. Samozřejmě si můžete koupit i menší balení produktů pro čištění a tzn. od 500 ml.


Jak se naučím čistit auta?

 

Základním předpokladem je prostý fakt, že k čištění interiérů aut musíte mít vztah. Nemusí to být vášeň, ale zcela stačí když vy sami máte potřebu mít stále čisto uvnitř auta a věnujete autu potřebnou péči. Prostě Vás to baví.

Bez tréninku a zpětné vazby to nejde a proto se zeptejte v rodině, přátel a známých a nabídněte jim čištění interiérů zdarma a nebo se slevou. Po vyčištění auto slavnostně předejte a nebojte se diskutovat o výsledku. Ptejte se zda je vše dle očekávání a nebo co by mělo vypadat lépe? Když již vyčerpáte všechny své známé, přátelé i rodinu a všichni budou s výsledkem spokojeni, začněte své služby nabízet dále.

 

                                                                                                                                                                 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chceš dobrý tip jak se starat o auto?
Doplň tvůj e-mail a dostaneš užitečné tipy!

Najdete nás i na MALL.CZHodnocení obchodu na Zboží.cz
2011–2022 © ECO Clean & Shine – Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz